Άνετη νίκη στην πρεμιέρα για το Βέλγιο με την υπογραφή Λουκάκου, 3-0 τη Ρωσία

Χάρη σε δύο γκολ του αρχισκόρερ του, Ρομελού Λουκάκου το Βέλγιο επικράτησε το βράδυ του Σαββάτου της Ρωσίας με το ευρύ 3-0, στον εναρκτήριο αγώνα της στον 2ο ομίλο του Euro 2020.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» άνοιξαν το σκορ στο 10ο λεπτό με τον διεθνούς επιθετικού της Ίντερ, ο οποίος την ώρα που σκόραρε ήταν σε θέση οφσάιντ.

Πάντως η μπάλα έφτασε στα πόδια του από στραβοκλωτσιά του Σεμένοφ, με την φάση να τσεκάρεται στο VAR και να μετράει κανονικά το γκολ!

Στο 34ο λεπτό του ματς η ομάδα του Μαρτίνεθ διπλασίασε τα τέρματά της με τον Μενιέ, ο οποίος είδε την μπάλα να φτάνει στα πόδια του από ασταθή απόκρουση του Ζουνίν και παραβίασε για δεύτερη φορά την εστία του Σούνιν.

Στο 88ο λεπτό ο Λουκάκου με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο ματς αύξησε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.