14 Ιουν 2019
- Δημ.- 14 Ιουν 2019 - 4:11 μ.μ.

Copa America: Το πρόγραμμα των αγώνων και που θα τους δείτε

Από τις 14 Ιουνίου μέχρι και τον τελικό της 7ης Ιουλίου, τα βλέμματα τον ποδοσφαιρόφιλων θα στραφούν στη Ν. Αμερική και στα γήπεδα της Βραζιλίας, εκεί όπου θα έχουμε το 46ο Copa America.

Βραζιλία, Βολιβία, Βενεζουέλα, Περού, Αργεντινή, Κολομβία, Παραγουάη, Κατάρ, Ουρουγουάη, Ιαπωνία, Κολομβία και Χιλή θα δώσουν τις… μάχες τους, με την ΕΡΤ να φέρνει στους δέκτες του ελληνικού κοινού όλο το θέαμα.

Αναλυτικά, οι ημερομηνίες, ώρες αγώνων και κανάλι μετάδοσης στη φάση των ομίλων.
1ος όμιλος

Βραζιλία

Βολιβία

Βενεζουέλα

Περού

1η αγωνιστική

Βραζιλία – Βολιβία (15/6, 03:00 – Μορούμπι, Σάο Πάουλο) ΕΡΤ Sports HD

Βενεζουέλα – Περού (15/6, 22:00 – Αρένα ντο Γκρέμιο, Πόρτο Αλέγκρε) ΕΡΤ Sports HD

2η αγωνιστική

Βολιβία – Περού (19/6, 00:30 – Μαρακανά, Ρίο ντε Ζανέιρο) ΕΡΤ Sports HD

Βραζιλία – Βενεζουέλα (19/6, 03:30 – Ιταϊπάβα Αρένα Φόντε Νόβα, Σαλβαντόρ) ΕΡΤ Sports HD

3η αγωνιστική

Περού – Βραζιλία (22/6, 22:00 – Αρένα Κορίνθιανς, Σάο Πάουλο) ΕΡΤ 1

Βολιβία – Βενεζουέλα (22/6, 22:00 – Μινεϊράο, Μπέλο Οριζόντε) ΕΡΤ Sports HD
2ος όμιλος

Αργεντινή

Κολομβία

Παραγουάη

Κατάρ

1η αγωνιστική

Αργεντινή – Κολομβία (16/6, 01:00 – Ιταϊπάβα Αρένα Φόντε Νόβα, Σαλβαντόρ) ΕΡΤ Sports HD

Παραγουάη – Κατάρ (16/6, 22:00 – Μαρακανά, Ρίο ντε Ζανέιρο) ΕΡΤ Sports HD

2η αγωνιστική

Κολομβία – Κατάρ (20/6, 00:30 – Μορουμπί, Σάο Πάουλο) ΕΡΤ Sports HD

Αργεντινή – Παραγουάη (20/6, 03:30 – Μινεϊράο, Μπέλο Οριζόντε) ΕΡΤ Sports HD

3η αγωνιστική

Κατάρ – Αργεντινή (23/6, 22:00 – Αρένα ντο Γκρέμιο, Πόρτο Αλέγκρε) ΕΡΤ Sports HD

Κολομβία – Παραγουάη (23/6, 22:00 – Ιταϊπάβα Αρένα Φόντε Νόβα, Σαλβαντόρ) ΕΡΤ 1
3ος όμιλος

Ουρουγουάη

Ισημερινός

Ιαπωνία

Χιλή

1η αγωνιστική

Ουρουγουάη – Εκουαδόρ (17/6, 01:00 – Μινεϊράο, Μπέλο Οριζόντε) ΕΡΤ Sports HD

Ιαπωνία – Χιλή (18/6, 02:00 – Μορουμπι, Σάο Πάουλο) ΕΡΤ Sports HD

2η αγωνιστική

Ουρουγουάη – Ιαπωνία (21/6, 02:00 – Αρένα ντο Γκρέμιο, Πόρτο Αλέγκρε) ΕΡΤ Sports HD

Εκουαδόρ – Χιλή (22/6, 02:00 – Ιταϊπάβα Αρένα Φόντε Νόβα, Σαλβαντόρ) ΕΡΤ Sports HD

3η αγωνιστική

Χιλή – Ουρουγουάη (25/6, 02:00 – Μαρακανά, Ρίο ντε Ζανέιρο) ΕΡΤ Sports HD

Εκουαδόρ – Ιαπωνία (25/6, 02:00 – Μινεϊράο, Μπέλο Οριζόντε) ΕΡΤ 1

Σε περίπτωση ισοβαθμίας δύο ή περισσοτέρων ομάδων στη φάση των ομίλων, η σειρά των κριτηρίων είναι:

1) Καλύτερη συνολική διαφορά τερμάτων

2) Καλύτερη επίθεση

3) Κλήρωση

Στα προημιτελικά περνούν οι δύο πρώτοι κάθε ομίλου, καθώς και οι δύο καλύτεροι τρίτοι (μόνο ένας τρίτος μένει εκτός). Να σημειωθεί ότι στα προημιτελικά δεν προβλέπεται παράταση σε περίπτωση ισοπαλίας στην κανονική διάρκεια ενός αγώνα, καθώς οι αντίπαλοι θα πάνε απευθείας στα πέναλτι. Αντίθετα, σε ημιτελικούς και μικρό και μεγάλο τελικό θα υπάρχει παράταση, αν χρειαστεί.

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

Παρασκευή 28/6

03:30 Νικητής 1ου – Καλύτερος τρίτος (2ου ή 3ου) / Α Πόρτο Αλέγκρε

22:00 Δεύτερος 1ου – Δεύτερος 2ου / Β Ρίο ντε Τζανέιρο

Σάββατο 29/6

02:00 Νικητής 2ου – Δεύτερος 3ου / Γ Σάο Πάουλο «Αρένα Κορίνθιανς»

22:00 Νικητής 3ου – Καλύτερος τρίτος (1ου ή 2ου) – Δ Σαλβαδόρ ντα Μπαΐα

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

Τετάρτη 3/7

03:30 Νικητής Α – Νικητής Β / 1 Μπέλο Οριζόντε

Πέμπτη 4/7

03:30 Νικητής Γ – Νικητής Δ / 2 Πόρτο Αλέγκρε

ΤΕΛΙΚΟΙ

Μικρός τελικός (Σάββατο 6/7)

22:00 Ηττημένος 1 – Ηττημένος 2 Σάο Πάουλο «Αρένα Κορίνθιανς»

Μεγάλος τελικός (Κυριακή 7/7)

23:00 Νικητής 1 – Νικητής 2 Ρίο ντε Τζανέιρο
  • Κάντε like στον istioforo news εδώ

  • loading...
    • Comments
    • Facebook Comments

    0 σχόλια:

    Δημοσίευση σχολίου

    Item Reviewed: Copa America: Το πρόγραμμα των αγώνων και που θα τους δείτε Rating: 5 Reviewed By: istioforos news
    Scroll to Top