9 Ιαν 2019
- Δημοσιεύτηκε - 9 Ιαν 2019 - 10:14 μ.μ.

Ισοφαρίστηκε στο τέλος η ΑΕΚ στα Χανιά, 1-1 με τον ΑΟΧ/Κισσαμικό

Ισόπαλη 1-1 με τον ΑΟΧ/Κισσαμικό αναδείχθηκε η ΑΕΚ στον πρώτο της αγώνα με τους Χανιώτες για τη φάση των 16 του Κυπέλλου Ελλάδας.

Οι «κιτρινόμαυροι» επαναπαύτηκαν στο γκολ που σημείωσε ο Πόνσε στο 37ο λεπτό της αναμέτρησης στα Περιβόλια, κι έτσι οι γηπεδούχοι στις καθυστερήσεις κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τέρμα του Ρίσκι.

Η ρεβάνς θα διεξαχθεί σε δύο εβδομάδες στο ΟΑΚΑ.

ΑΟΧ ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Αλέκος Βοσνιάδης): Παπαδόπουλος, Τόλι (82΄ Τεγούσης), Σισέ, Ζιούλης, Παπαχρήστος, Σελινιωτάκης, Γκίνη, Σιμόν (68΄ Καραγιάννης), Χαλκιαδάκης (62΄ Αρναρέλλης), Βρεττός, Ρίσκι.

ΑΕΚ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Τσιντώτας, Μπακάκης, Τσόσιτς, Τσιγκρίνσκι, Χουλτ, Άλεφ, Μάνταλος, Κλωναρίδης (71΄ Μοράν), Γκάλο (79΄ Γιαννιώτας), Μπογέ, Πόνσε.