13 Ιαν 2019
    - Δημοσιεύτηκε - 13 Ιαν 2019 - 9:59 μ.μ.

«Απέδρασε» από την Τρίπολη (0-3) ο ΠΑΟΚ και φουλάρει για τον τίτλο

Ούτε τα χιόνια, ούτε τα κρύα, ούτε η αποχώρηση Πρίγιοβιτς πτόησε τον ΠΑΟΚ.
    Η ομάδα της Θεσσαλονίκης με ξέσπασμα στο δεύτερο ημίχρονο κέρδισε 0-3 στην Αρκαδία, τον Αστέρα Τρίπολης στην έναρξη του β’ γύρου της Super League.
    Σπουδαία νίκη σημείωσε ο ΠΑΟΚ, ο οποίος πέρασε από την Τρίπολη επικρατώντας ου Αστέρα. Ο «δικέφαλος» ωστόσο πέρασε δύσκολα στο πρώτο ημίχρονο και είχε ως σωτήρα τον Πασχαλάκη, που κράτησε ανέπαφη την εστία του σε πολλές φάσεις! Στο 65′ ο Βιερίνια με εκπληκτικό φάουλ έκανε το 1-0, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μαουρίσιο έκανε το 2-0. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε με αυτογκόλ ο Τριανταφυλλόπουλος (90+2′) . Λανθασμένα ακυρώθηκε γκολ του Μπίσεσβαρ στο 19′, ενώ στο 26′ ο Ιγκλέσιας είχε δοκάρι.