• ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

7 Απρ 2018
    - Δημοσιεύτηκε, 7 Απρ 2018 - 8:37 μ.μ.

Ιταλία - Ελλάδα 10-7

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα όπως και στο παιχνίδι με την Ισπανία έκανε κάκιστο ξεκίνημα. Οι κακές αμυντικές αντιδράσεις επέτρεψαν στους Ιταλούς να προηγηθούν με 5-1 με γκολ του Εκινίκε έξι περίπου λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου.
    Με δύο γκολ του Δερβίση η ομάδα του Θοδωρή Βλάχου μείωσε σε 6-3 που ήταν και το σκορ του δευτέρου οκταλέπτου. Η Εθνική μας μείωσε σε 6-4 με τον Φουντούλη επτά λεπτά πριν το τέλος του τρίτου οκταλέπτου. Δύο γκολ όμως από Μποντέγας και Ντι Φούλβιο στην κόντρα επέτρεψαν στους Ιταλούς να φτάσουν στο 8-4 που ήταν και το σκορ του τρίτου οκταλέπτου.
    Στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα η Εθνική μας δεν κατάφερε να φτάσει στην ανατροπή. Οι Ιταλοί προηγήθηκαν με 10-6 με γκολ του Μποντέγας στον παίκτη παραπάνω και ο Φουντούλης επίσης στον παίκτη παραπάνω διαμόρφωσε το τελικό 10-7 στα τελευταία 15 δευτερόλεπτα του αγώνα.
    ΙΤΑΛΙΑ - ΕΛΛΑΔΑ 10-7
    Οκτάλεπτα 4-1, 2-2, 2-1, 2-3
    Ιταλία (Καμπάνια) Ντελ Λούνγκο, Ντι Φούλβιο 3, Ρίος Μολίνα 1, Φιλιόλι, Φοντανέλι, Βελότο 1, Ρενζούτο Ιόντισε, Ετσενίκουε 2, Πρεσιούτι 1, Μποντέγκας 2, Νταμόντε, Μπερτόλι.
    Ελλάδα (Βλάχος) Φλέγκας, Ζερδεβάς, Γενηδουνιάς 1, Σκουμπάκης, Δερβίσης 2, Φουντούλης 1, Καπότσης, Ποντικέας, Αργυρόπουλος, Μουρίκης, Κολόμβος, Γούνας 1, Βλαχόπουλος 2.