• ΡΟΗ

13 Μαρ 2018
    - Istioforos news, 13 Μαρ 2018 - 6:27 μ.μ.

AOX/Κισσαμικός - Παναχαϊκή 1-2

Σε ένα παιχνίδι με πολλή ένταση, δυνατά μαρκαρίσματα και νεύρα μεταξύ των ποδοσφαιριστών, με την κατάσταση σχεδόν να... ξεφεύγει στο ημίχρονο, η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου κατάφερε να σκοράρει δύο φορές με κεφαλιές, από τον Παναγιώτη Μωραΐτη στο 23' (οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται ότι η μπάλα είχε περάσει τη γραμμή του άουτ πριν τη σέντρα που προηγήθηκε του γκολ) και τον Γιώργο Φωτάκη στο 57', ενώ οι Κρητικοί είχαν ισοφαρίσει προσωρινά με εκτέλεση πέναλτι του Γιώργου Ξυδά στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, με το 2-1 υπέρ των Πατρινών να παραμένει μέχρι τη λήξη του ματς.
    Χάρη σε αυτή την εκτός έδρας νίκη, η Παναχαϊκή έφτασε τους 46 πόντους έπειτα από 21 αγωνιστικές στο πρωτάθλημα της stoiximan.gr Football League και παραμένει στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο -7 και -5 από Άρη και ΟΦΗ αντιστοίχως, ενώ ο σκληροτράχηλος ΑΟΧ/Κισσαμικός έμεινε στους 34 βαθμούς και την πέμπτη θέση, με εντός έδρας ρεκόρ πλέον 7 - 0 - 3.
    ΑΟΧ/Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Λαζαρίδης, Τόλι, Παντελάκης, Ζιούλης (84' Βρεττός), Αρναούτογλου, Σελινιωτάκης (69' Αποστολίδης), Γκίνη, Λεμονής, Τασιούλης (69' Χαλκιαδάκης), Ξύδας, Λέο.
    Παναχαϊκή (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Βρονταράς, Ντάσιος, Μπουτζίκος (69' Πολίμος), Σωτηράκος, Λουμπαρδέας, Αργυρόπουλος (89' Μουστακόπουλος), Φουρλάνος, Στεργίδης (76' Πολυχρόνης), Φωτάκης, Ελευθεριάδης, Μωραΐτης.