• ΡΟΗ

11 Μαρ 2018
    - Δημοσιεύτηκε - 11 Μαρ 2018 - 6:34 μ.μ.

Γιουβέντους - Ουντινέζε 2-0 (vids)

Το παιδί θυμίζει… Μέσι το τελευταίο δεκαήμερο έχει πάρει την Γιουβέντους από το χέρι και την οδηγεί εκ του ασφαλούς τώρα που η μπάλα καίει. Μετά το προσωπικό νικητήριο γκολ στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού με την Λάτσιο και το προσωπικό γκολ πρόκρισης στο «Γουέμπλεϊ» απέναντι στην Τότεναμ, ο Πάουλο Ντιμπάλα καθάρισε και την Ουντινέζε.
    Ο Αργεντινός μεσοεπιθετικός ήταν το Α και το Ω της «Μεγάλης Κυρίας» στην νίκη με 2-0 επί της Ουντινέζε που την ανέβασε και πάλι στην κορυφή της Serie A, με ίδια παιχνίδια με την Νάπολι.
    Ο Ντιμπάλα ήταν μέσα σε κάθε τι καλό των «μπιανκονέρι», αφού με ένα εκπληκτικό φάουλ άνοιξε το σκορ (20’, 1-0), ενώ ο ίδιος κέρδισε λίγο αργότερα το πέναλτι, στο οποίο αστόχησε ο Ιγκουαΐν (38’).
    Ωστόσο, ο Αργεντινός διόρθωσε το λάθος του συμπαίκτη του, αφού με την έναρξη της επανάληψης (49’) εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του «Πιπίτα» και με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 2-0 για την Γιουβέντους που έχει μπει πια για τα καλά σε ρόλο οδηγού προς ένα ακόμα σκουντέτο.
    Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ των αγώνων της 27ης αγωνιστικής για την Serie A
    Μπολόνια - Αταλάντα 0-1