• ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

14 Μαρ 2018
    - Δημοσιεύτηκε, 14 Μαρ 2018 - 7:32 μ.μ.

Ολυμπιακός - Όρβοσι 10-7

Με τη νίκη αυτή η ομάδα του Θοδωρή Βλάχου παρέμεινε στην κορυφή του πρώτου ομίλου και διατηρεί τη διαφορά που έχει χτίσει από τους διώκτες της. Την επόμενη αγωνιστική ο Ολυμπιακός φιλοξενείται από την Παρτιζάν.
    Οι Πειραιώτες μπήκαν με τον πόδι στο γκάζι στο πρώτο οκτάλεπτο. Με γκολ των Φουντούλη, Γούνα, Μουρίκη και Ομπράντοβιτς προηγήθηκαν με 4-0, που ήταν και το σκορ του πρώτου οκταλέπτο. Οι Ούγγροι δεν μπορούσαν να αντιμετωπίσουν την πολυπρόσωπη άμυνα του Ολυμπιακού που δε συνδυασμό με την αποκρούσει του Πάβιτς κράτησε το μηδέν.
    Οι γηπεδούχοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό κα στο δεύτερο οκτάλεπτο όπου και προηγήθηκαν με 6-0 με τους Γενηδουνιά και Φουντούλη τρία λεπτά πρινμ το τέλος του ημιχρόνου. Ο Ραντέλοβιτς μείωσε σε 6-1 ενώ ο Μυλωνάκης διαμόρφωσε το 7-1 του δευτέρου οκταλέπτου με γκολ στον παίκτη παραπάνω.
    Η χαλάρωση του Ολυμπιακού στο τρίτο οκτάλεπτο επέτρεψε στους Ούγγρους να πλησιάσουν και να μειώσουν σε 8-4 με τον Ούμποβιτς στον παίκτη παραπάνω 41 δεύτερα πριν το τέλος του τρίτου οκταλέπτου. Οι Ούγγροι πλησίασαν στα τρία γκολ (9-6) με τον Γκορ - Νάγκι πέντε περίπου λεπτά πριν το τέλος του αγώνα.
    Ο Δερβίσης στον παίκτη παραπάνω ανέβασε στον δείκτη του σκορ σε 10-6 τρία περίπου λεπτά πριν το τέλος. Ο Σέμαν 12 δεύτερα πριν το τέλος διαμόρφωσε το τελικό 10-7 με γκολ στον παίκτη παραπάνω.
    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΟΡΒΟΣΙ 10-7
    Οκτάλεπτα: 4-0, 3-1, 2-3, 1-3
    Ολυμπιακός (Βλάχος): Πάβιτς, Μυλωνάκης 1, Δελακάς, Γεννηδουνιάς 1, Φουντούλης 2, Νικολαΐδης, Δερβίσης 1, Μπούσλιε, Μουρίκης 2, Γούνας 2, Αργυρόπουλος - Κανακάκης, Ομπράντοβιτς 1, Γαλανόπουλος
    Όρβοσι (Πέτικ): Μπιστριτσάνι, Τοθ, Γκορ - Νάγκι 1, Ραντέλοβιτς 1, Σάλαμον, Μπούριαν, Χέγκεντους, Σέμαν 2, Έρντελι 2, Ιουχάζ, Μπούντους, Ούμποβιτς 1, Σέντεσι