• ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

7 Φεβ 2018
    - Δημοσιεύτηκε, 7 Φεβ 2018 - 8:13 μ.μ.

H Λάρισα στα ημιτελικά του Κυπέλλου, 3 - 2 τον ΠΑΣ Γιάννινα

Η ΑΕΛ αν και καρδιοχτύπησε όταν είδε το σκορ του πρώτου αγώνα (1-2) να ισοφαρίζεται είχε τα ψυχικά αποθέματα στην παράταση με τον ΠΑΣ Γιάννινα να πάρει την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας με σκορ 3-2.

Ο Κρίζμαν άνοιξε το σκορ στο 11′, ο «δήμιος» της Κόντε με τα 8 τέρματα σε 5 αναμετρήσεις γύρισε το παιχνίδι με δύο προσωπικά γκολ όμως στην παράταση ο Γιάννης Μασούρας και ο Φατιόν με πέναλτι υπέγραψαν την πρόκριση για την ομάδα της Λάρισας.

4-4-2 και από τους δύο

Ίδια παράταξη από τους δύο προπονητές. Η ΑΕΛ αγωνίστηκε από την αρχή με δύο επιθετικούς με τους Ναζλίδη και Κρίζμαν να παίρνουν θέση στην γραμμή κρούσης. Κάτω από τα δοκάρια βρέθηκε ο Μπόζοβιτς, δεξιά στην άμυνα ο Μασούρας, αριστερά ο Γουάλας και δίδυμο στην άμυνα οι Ζίζιτς και Γιοβάνοβιτς. Στα χαφ οι Φατιόν-Λαγός, δεξιά ο Αγκάνοβιτςκ αριστερά ο Μιλοσάβλιεβιτς.

Για τον ΠΑΣ ο Περιστερίδης βρέθηκε κάτω από τα δοκάρια, ο Αποστολόπουλος δεξιά, ο Τσικάρσκι αριστερά με τους Μπέριο και Μιχαήλ στο κέντρο της άμυνας. Στα χαφ πήρε θέση ο Γαρουφαλιάς, πιο μπροστά του στον άξονα οι Βιδάλ και Μανθάτης, ο Xαλκιαδάκης στην θέση «10» και οι Μπετρά, Κόντε στην κορυφή.