• ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

10 Φεβ 2018
    - Δημοσιεύτηκε, 10 Φεβ 2018 - 11:15 μ.μ.

Βόλος - Νίκη Βόλου 1-1

Την ευκαιρία να ανοίξει κι άλλο την διαφορά του από την Νίκη έχασε ο Βόλος στο σημερινό μεταξύ τους παιχνίδι, εν αντιθέσει με τους «κυανόλευκους» οι οποίοι κατάφεραν να σταθούν επάξια στην έδρα του πρωτοπόρου της βαθμολογίας. Στα του αγώνα και οι δύο ομάδες μπήκαν καλά στο ματς ωστόσο η Νίκη ήταν αυτή που στο 16΄ έφτασε κοντά στο γκολ το σουτ όμως του Ντινιωτάκη πέρασε ελάχιστα άουτ από το τέρμα του Μπουργάνη.
    Στο 25΄ η ομάδα των Φάτζιο Μπούις και Στέφανου Ξηρόφωτου είχε ακόμα μια καλή στιγμή στο παιχνίδι με το γυριστό σουτ του Ιορδανίδη να αποκρούεται από τον τερματοφύλακα των «κυανέρυθρων». Από το σημείο εκείνο και μετά δεν άλλαξε κάτι στο υπάρχον σκορ το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του ημιχρόνου.Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 54΄ η Νίκη Βόλου κατάφερε να ανοίξει το σκορ με εκτέλεση φάουλ του Ντόλγκι.
    Η απάντηση από το συγκρότημα του Χουάν Φεράντο ήρθε στο 63΄ με κοντινή κεφαλιά του Μάντζη. Από το σημείο εκείνο και μετά οι δύο ομάδες ανέβασαν την απόδοση τους προκειμένου να φτάσουν στο γκολ που θα τους έβαζε μπροστά στο σκορ. Αυτό θα μπορούσε να είχε συμβεί στο 69΄ για τον Βόλο Μάντζης και Πέντα όμως δεν κατάφεραν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα του Θεολόγη και να κάνουν το 2-1. Στο 83΄ οι γηπεδούχοι είχαν μια ακόμα καλή στιγμή με την κεφαλιά του Ντεντάκη να αποκρούεται σε κόρνερ από τον Θεολόγη με συνέπεια το υπάρχον αποτέλεσμα να διατηρηθεί ως έχει μέχρι το τέλος του αγώνα.

ΒΟΛΟΣ (Χουάν Φεράντο): Μπουργάνης, Ντεντάκης, Δημόπουλος, Γκαλίτσιος, Ντόσης (85’ Κολλάς), Καμπαγιέρο, Σαλαμούρας (55’ Μηλιώτης), Μάντζης, Ηλιόπουλος, Πέντα, Δεμηρτζόγλου
    ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Φάτζιο Μπούις- Στέφανος Ξηροφώτος): Θεολόγης, Γεννιτσαρίδης, Λάιος (72’ Ζιώγας), Καρτσαμπάς, Βέργος (67’ Κοντοές), Ντόλγκι, Μέτσε, Ιορδανίδης, Μπάιριτς (72’ Αναστασίου), Ντινιωτάκης, Τζιώρας (79’ Τζάθας)