• ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

3 Ιαν 2018
    - Δημοσιεύτηκε, 3 Ιαν 2018 - 8:36 μ.μ.

Ούνικς Καζάν - Βιλερμπάν 88-84

Η ρωσική ομάδα είχε το «πάνω χέρι» στην αναμέτρηση και έφτασε να προηγείται και με 14 πόντους στο 31' (65-51). Όμως, οι φιλοξενούμενοι με αντεπίθεση διαρκείας γύρισαν το παιχνίδι, το οποίο οδηγήθηκε στην παράταση (77-77 στο 40'), αφού ο άλλοτε παίκτης του Παναθηναϊκού Superfoods, Έι Τζέι Σλότερ, αστόχησε σε δύο προσπάθειες στο τελευταίο λεπτό.
    Στον επιπλέον χρόνο οι γηπεδούχοι, παρά το γεγονός πως ο Στεφάν Λάσμε κάθισε στον πάγκο με πέντε φάουλ, ήταν πιο συγκεντρωμένοι και έφτασαν στη νίκη στην πρεμιέρα του Top 16 σκορ 88-84.

Πρώτοι σκόρερ των νικητών ήταν οι Λάσμε (15π.) και Κουίνο Κολόμ, με τον δεύτερο να είναι άστοχος σε γενικές γραμμές (2/9 δίποντα, 3/5 τρίποντα), ενώ στις 11 ασίστ... σταμάτησε ο Αντόν Πονκρασόφ, που έβαλε και 14 πόντους και ήταν ο MVP του αγώνα.
    Από την Βιλερμπάν ξεχώρισε ο Τζον Ρόμπερσον (20π.). Ο Σλότερ είχε μεν 17 πόντους (5/12 σουτ), αλλά στο φινάλε πήρε κακές αποφάσεις, που στοίχισαν στην ομάδα του.
    Τα Δεκάλεπτα: 22-16, 40-36, 62-51, 77-77
    Παράταση: 88-84
    Πηγή

• Κάντε like στον istioforo news

• Blogger Comments
    • Facebook Comments
    Item Reviewed: Ούνικς Καζάν - Βιλερμπάν 88-84 Rating: 5 Reviewed By: istioforosnews