• ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

08 Φεβρουαρίου, 2018
    - Δημοσιεύτηκε, 08 Φεβρουαρίου, 2018 - 10:10 μ.μ.

Ατρόμητος - ΠΑΟΚ 1-3

Με το... μαξιλαράκι του 2-0 της Τούμπας, το έργο των παικτών του Ατρόμητου ήταν από την αρχή εξαιρετικά δύσκολο και έγινε ακόμη περισσότερο μετά το γκολ του Σάκχοφ στο 30ο λεπτό της αναμέτρησης, σε ένα μεσοδιάστημα που ο πρώτος λόγος ανήκε στον Ατρόμητο.
    Όπως ήταν φυσικό, το γκολ του Σάκχοφ στο α΄ημίχρονο “πάγωσε” προσωρινά τους γηπεδούχους, οι οποίοι όμως βγήκαν με ορμή και αυτοπεποίθηση στο β΄ και βρήκαν την ισοφάριση από τον Βασιλακάκη. Η “βολίδα” του Κάνιας δεν άφησε πολλά περιθώρια στους Περιστεριώτες ενώ το γκολ του Κουλούρη ήταν το... κερασάκι στην τούρτα με φόντο την πρόκριση του Δικεφάλου στα ημιτελικά
    Συνθέσεις:
    Ατρόμητος: Μίρκοβιτς, Κιβρακίδης, Καρασαλίδης, Ρισβάνης, Σάκιτς, Ούμπιδες, Μπουσούλατζιτς, Νάτσος (Κυριακίδης 73' ), Μπρούνο, Ντιγκινί (Βασιλακάκης 46΄), Ντάουντα (Κωτσόπουλος 46΄)
    ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μάτος (Κρέσπο 57΄), Βαρέλα, Μαλεζάς, Αζεβέδο, Κάνιας, Σάκχοφ (Μουλέν 75΄), Πέλκας (Μπίσεσβαρ 60΄), Μακ, Λημνιός, Κουλούρης