• ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

1 Ιανουαρίου 2018
    - Δημοσιεύτηκε, 1 Ιανουαρίου 2018 - 5:16 μ.μ.

Μπράιτον - Μπόρνμουθ 2-2

Ξεκίνημα με γκολ στη νέα χρονιά για την Μπράιτον, καθώς μόλις στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης με την Μπόρνμουθ άνοιξε το σκορ με τον Άντονι Κνοκαέρτ ο οποίος με κοντινή προβολή έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους. Οι Μπράιτον είχε ευκαιρίες να κάνει δύο τα τέρματά της δεν τα κατάφερε και το πλήρωσε στο 33' με ωραία κεφαλιά από τον Στιβ Κούκ μετά από εκτέλεση κόρνερ Τζόρντον Άιμπ, διαμορφώνοντας το ισόπαλο 1-1 του πρώτου ημιχρόνου.
    Το δεύτερο μέρος άρχισε όπως το πρώτο με την Μπράιτον να πέρνει προβάδισμα στο 48' με τον έμπειρο Άγγλο επιθετικό, Γκλένν Μάρεϊ, μετά από ωραία πάσα του Χοσέ Ισκιέρδο, να πλασάρει σε κενή εστία και να κάνει το 2-1 για τους «Γλάρους». Η Μπράιτον έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 68ο λεπτό να πάρει προβάδισμα τριών τερμάτων με τον Χοσέ Ισκιέρδο να φέυγει στην κόντρα αλλά ο Βόσνιος διεθνής τερματοφύλακας της Μπόρνμουθ, Ασμίρ Μπέγκοβιτς, έδιωξε το σουτ του Κολομβιανού.

Η ομάδα του Έντι Χάουι δεν τα παράτησε και κατάφερε να ξαναμπεί στο ματς στο 88ο λεπτό, με σκόρερ τον... συνήθη ύποπτο, Κάλουμ Γουίλσον να σκοράρει με προβολή μετά από φάση διαρκείας στα καρέ των γηπεδούχων. Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με τις δύο ομάδες να αρκούνται στο βαθμό της ισοπαλίας.