26 Νοεμβρίου 2017
    - Δημοσιεύτηκε, 26 Νοεμβρίου 2017 - 5:26 μ.μ.

Έκανε περίπατο η Δόξα Δράμας

Δόξα Δράμας – Εργοτέλης 4-0.
    Ένα ακόμα τρίποντο πρόσθεσε στην βαθμολογική της συγκομιδή, η Δόξα Δράμας η οποία πέτυχε την τέταρτη της νίκη και δεύτερη συνολικά στην έδρα της. Η ομάδα του Άγγελου Διγκόζη μπήκε, με τον καλύτερο τρόπο στο παιχνίδι και μόλις στο 4΄ άνοιξε το σκορ χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ριζογιάννη, έπειτα από χέρι που υπέπεσε ο Αγγελόπουλος.
    Έπειτα από την εξέλιξη αυτή, οι «μαυραετοί» πατούσαν καλύτερα στο παιχνίδι από τους Κρητικούς και στο 13΄ κατάφεραν να ζευγαρώσουν τα τέρματα τους με κεφαλιά του Γκότοβου, ενώ στο 41΄ ο Λίτσκας με πλασέ έκανε το 3-0 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έχοντας «καθαρίσει» το ματς από το πρώτο μέρος κατέβασαν μεν ταχύτητα, ωστόσο στο 84΄ κατάφεραν να δώσουν διαστάσεις θριάμβου στην νίκη τους, χάρη σε τέρμα του Μαχαίρα διαμορφώνοντας με τον τρόπο αυτό το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.
    Αιγινιακός - Απόλλων Πόντου 2-1
    Παναιγιάλειος – Τρίκαλα 0-1
    Σπάρτη – Αχαρναϊκός 3-0 α.α.