• ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

26 Νοεμβρίου 2017
    - Δημοσιεύτηκε, 26 Νοεμβρίου 2017 - 10:20 π.μ.

Σακραμέντο Κινγκς - Λος Άντζελες Κλίπερς 95-97

Δυνατά ξεκίνησαν την αναμέτρηση οι Κινγκς και έφτασαν στο τέλος του ημιχρόνου να βρίσκονται μπροστά με 14 πόντους (61-47). Ωστόσο, πλήρωσαν την κακή τους τρίτη περίοδο όπου σημείωσαν μόλις 10 πόντους και το ματς έγινε και πάλι ντέρμπι.

Στο τέταρτο 12λεπτο μάλιστα, οι Κλίπερς κατάφεραν στα τελευταία λεπτά να προηγηθούν ακόμα και με 10 πόντους διαφορά (95-85) αλλά οι Κινγκς το γύρισαν, ισοφάρισαν σε 95-95 και όλα έδειχαν ανοιχτά.

Κάπου εκεί ανέλαβε δράση ο Γκρίφιν, ο οποίος τρία δεύτερα πριν από το τέλος διαμόρφωσε το τελικό 97-95, δίνοντας μια μεγάλη νίκη στην ομάδα του Λος Άντζελες. Ο πάουερ φόργουορντ των Κλίπερς ήταν ο κορυφαίος παίκτης του αγώνα με 33 πόντους.

Από τους Κινγκς ξεχώρισε ο Χιλντ με 27 πόντους και 7-9 τρίποντα. Ο Κουφός αγωνίστηκε 23 λεπτά, είχε 0-3 σουτ, ωστόσο μάζεψε 6 ριμπάουντ και μοίρασε 2 ασίστ ενώ είχε και 1 κλέψιμο.

Τα δωδεκάλεπτα: 31-25, 30-22, 10-29, 24-21