• ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Τετάρτη, 30 Νοεμβρίου 2016
    - Δημοσιεύτηκε, Τετάρτη, 30 Νοεμβρίου 2016 - 8:22 μ.μ.

Ολυμπιακός - Μπρέσια 8-4

Η ομάδα του Θοδωρή Βλάχου, ήταν μπροστά στο σκορ με 5-4 πριν την τελική ευθεία του ματς. Στο τελευταίο οκτάλεπτο με όπλο την άμυνά τους και τον καταπληκτικό Γιόσιπ Πάβιτς που όποτε χρειάστηκε κατέβασε τα ρολά, με επιμέρους σκορ 3-0 έφτασαν στην επικράτηση.
    Με νέα πρόσωπα στα Χανιά ο ΟλυμπιακόςΣχετικα5 άρθρα
    1 ομάδαΟ Ολυμπιακός ήταν αγχωμένος κάτι που φάνηκε από το γεγονός ότι δεν κατάφερε να πάρει μεγάλη διαφορά από τους Ιταλούς, που διαθέτουν ένα αρκετά καλό ρόστερ για την διοργάνωση. Οι Πειραιώτες είχαν πλουραλισμό στο σκοράρισμα, αφού επτά διαφορετικοί παίκτες χρίστηκαν σκόρερ. Αντίθετα για την Μπρέσια τρία γκολ σημείωσε ο Νίκολας Πρεσιούτι.
    Δες εδώ την βαθμολογία της ομάδας σου!
    Οι φιλοξενούμενοι με δύο καλά παιγμένους παραπάνω, κατάφεραν να προηγηθούν με 2-1 χάρη σε δύο γκολ του Νίκολας Πρεσιούτι με τον Ολυμπιακό να ισοφαρίζει σε 2-2 με τον Μουρίκη 49 δεύτερα πριν το τέλος του πρώτου οκταλέπτου. Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε για πρώτη φορά με γκολ του Ντόσκα τρία περίπου λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου, ενώ έκανε το 4-2 μετά από ωραίο γκολ του Γιάνοβιτς από την περιφέρεια.