• ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Τετάρτη, 30 Νοεμβρίου 2016
    - Δημοσιεύτηκε, Τετάρτη, 30 Νοεμβρίου 2016 - 5:44 μ.μ.

Κέρκυρα -Λαμία 2 -2

Παράταση για την τελευταία αγωνιστική, πήρε το θρίλερ σχετικά με την κατάληψη,της 2η θέσης στον 6ο όμιλο του Κυπέλλου.Στα του αγώνα το συγκρότημα του Μιχάλη Γρηγορίου, ήταν αυτό το οποίο μπήκε καλύτερα στα πρώτα λεπτά του ματς και μόλις στο 3΄ έφτασε κοντά στο γκολ, το σουτ όμως του Τουράμ αποκρούστηκε σε κόρνερ από τον Τσέναμο.

Αυτό το οποίο οι Επτανήσιοι δεν κατάφεραν σε εκείνο το χρονικό σημείο του παιχνιδιού, το πέτυχαν στο12΄ με τον Κόντο,ο οποίος βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα των «κυανόλευκων» τον οποίο και νίκησε. Η απάντηση από πλευράς Φθιωτών, ήταν άμεση και στο17΄ κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα με την εκτέλεση φάουλ του Βάντερσον.
    Δες εδώ την βαθμολογία της ομάδας σου!
    Έπειτα από την εξέλιξη αυτή, η Κέρκυρα προσπάθησε να φτάσει στο γκολ που θα την έβαζε και πάλι μπροστά στο σκορ, κάτι το οποίο θα μπορούσε να είχε συμβεί στην φάση του 19΄με το πλασέ του Τουράμ να αποκρούεται σε κόρνερ από τον Όμο. Αυτό το οποίο δεν κατάφεραν οι «κυανέρυθροι», το πέτυχαν οι «κυανόλευκοι» στο 43΄ με την προβολή του Όμο έπειτα από ασταθή του Αραμπατζή, με το υπάρχον σκορ να διατηρείται μέχρι το φινάλε του ημιχρόνου.
    Στην επανάληψη οι Φαίακες ανέβασαν την απόδοση τους και στο 55΄ κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα με την κεφαλιά του Γεωργακόπουλου. Από το σημείο εκείνο και μετά το παιχνίδι άνοιξε, και στο 60΄ η Λαμία έφτασε κοντά στο 2-3, το πλασέ όμως του Καραγιάννη αποκρούστηκε από τον Αραμπατζή. Η απάντηση από πλευράς Κέρκυρας ήρθε στο 66΄ με το σουτ του Κόντου να αποκρούεται από τον Τσέναμο.
    Στο 76΄ η Κέρκυρα έμεινε με παίκτη λιγότερο, λόγω της αποβολής του Ζορμπά με 2η κίτρινη κάρτα, για φάουλ πάνω στον Αναστασιάδη. Από το σημείο εκείνο και μετά η Λαμία έχοντας το αριθμητικό πλεονέκτημα με το μέρος της ,ήταν αυτή που στο 86΄ έφτασε κοντά στο 2-3 ο Βάντερσον όμως αστόχησε από ευνοϊκή θέση, με συνέπεια το ήδη υπάρχον σκορ να μείνει ως έχει μέχρι το φινάλε του αγώνα.
    ΚΕΡΚΥΡΑ (Μιχάλης Γρηγορίου): Αραμπατζής, Γκόμεζ, Ζαραδούκας (59' Επστάιν), Αντιλέχου, Ντιμιτρόφσκι, Κόντος, Ανδρεόπουλος (46' Γεωργακόπουλος), Σιόντης, Γεωργίου, Ζορμπάς, Τουράμ (67' Σπίνουλας).
    ΛΑΜΙΑ (Μπάμπης Τεννές): Τσέναμο, Σπυρόπουλος, Παπαργυρίου, Κοτσώνης (59' Βαλιός), Αναστασιάδης, Όμο, Καραγιάννης, Αυγενικού (56' Μπουλούλης), Μπλάζιτς (67' Γιόνε Σίλβα), Ντουρμισάι, Βάντερσον.