• ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Τετάρτη, 30 Νοεμβρίου 2016
    - Δημοσιεύτηκε, Τετάρτη, 30 Νοεμβρίου 2016 - 5:54 μ.μ.

Παναιτωλικός - Πανθρακικός 1-0

Οι Αγρινιώτες είχαν χάσει στην πρεμιέρα των ομίλων της διοργάνωσης και ήθελαν πάση θυσία τη νίκη στην έδρα τους κόντρα στην ομάδα της Κομοτηνής, Η νίκη ήρθε, ωστόσο ο Πανθρακικός έχει κάθε λόγο να φωνάζει καθώς το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο Αγρίνιο ήρθε από λανθασμένη υπόδειξη του διαιτητή Πουλημά.
    Χωρίς Κυριακίδη και τραυματίες ο ΠαναιτωλικόςΣχετικα5 άρθρα
    2 ομάδεςΤο παιχνίδι ήταν κακό, με τους γηπεδούχους να έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων και τον έλεγχο και τους φιλοξενούμενους να μην απειλούν σε κανένα χρονικό σημείο της αναμέτρησης.
    Δες την εξέλιξη όλων των αγώνων από το καλύτερο live score!
    Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι, προσπαθώντας να επιβάλλουν τον ρυθμό τους. Στο 11ο λεπτό, ο διαιτητής Πουλημάς έδωσε πέναλτι υπέρ του Παναιτωλικού βλέποντας χέρι του Ρουσσάκη, το οποίο όμως έγινε εκτός περιοχής. Ο Ουάρντα ήταν εύστοχος από την άσπρη βούλα και έγραψε το 1-0.
    Οι Αγρινιώτες πίεζαν ψηλά και προσπαθούσαν να κάνουν επιθέσεις κυρίως με γεμίσματα από τη δεξιά πλευρά, την ώρα που η ομάδα της κομοτηνής δεν έβρισκε τρόπους για να κάνει το παιχνίδι της.
    Ο αγώνας κυλούσε χωρίς φάσεις μέχρι το 39ο λεπτό όταν ο Λεντέσμα έπιασε ένα δυνατό σουτ λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή, αλλά η μπάλα κατέληξε στο αριστερό δοκάρι του Γκαραβέλη. Στο 44' ο Ουάρντα έπιασε τη γυριστή κεφαλιά, μετά από εκτέλεση κόρνερ, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.
    Ο Πανθρακικός εξακολουθούσε να μην βρίσκει λύσεις με τους παίκτες του Γιάννη Μαντζουράκη να πιέζουν ψηλά και να κλείνουν τους χώρους.
    Στο δεύτερο ημίχρονο, η εικόνα της αναμέτρησης δεν άλλαξε με τον Παναιτωλικό να ψάχνει το δεύτερο γκολ κυρίως με μακρινά σουτ. Αξιόλογη ευκαιρία είχαν οι γηπεδούχοι στο 64ο λεπτό όταν ο Ουάρντα έκανε τη σέντρα, ο Τομανέ πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
    Οι Θρακιώτες εξακολουθούσαν να αντιμετωπίζουν προβλήματα στην ανάπτυξή τους, την ώρα που ο Μαντζουράκης με τις αλλαγές του προσπαθούσε να φρεσκάρει τη μεσοεπιθετική γραμμή της ομάδας του.
    Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
    Παναιτωλικός (Μαντζουράκης): Κριστιάνο, Μύγας, Ρότσα, Κούσας, Χαντάκιας, Καμαβουάκα, Μάρκος Πάουλο (70' Βασιλούδης), Ουάρντα (75' Γιαννιώτης), Κλέσιο, Λεντέσμα (62' Κουτρουμάνος), Τομανέ.
    Πανθρακικός (Ανυφαντάκης): Γκαραβέλης, Πετρούσης (67' Γκιντίδης), Γαβριηλίδης, Μήλιος, Ρομπέρ (76' Φουρκάν), Χαλκιαδάκης, Ρουσσάκης, Κάρδαρης, Κουσίδης (63' Μπεκατώρος), Ψάλτης, Μυρθιανός.
    Διαιτητής: Πουλημάς (Κέρκυρας)